Karol Samsel Autodafe 2
Karol Samsel Autodafe 2
Jacek Bielawa Kościelec
Zbigniew Chojnowski Zawsze gdzieś jest noc
Wojciech Czaplewski Książeczka rodzaju
Marek Czuku Stany zjednoczone
Janusz Drzewucki Obrona przypadku. Teksty o prozie 2
Anna Frajlich Laboratorium (wydanie 3, rozszerzone)
Jerzy Franczak Święto odległości
Małgorzata Gwiazda-Elmerych Czy Bóg tutaj
Lech M. Jakób Do góry nogami
Jolanta Jonaszko Bez dziadka. Pamiętnik żałoby
Péter Kántor Czego potrzeba do szczęścia
Bogusław Kierc Notesprospera
Wojciech Klęczar Flu Game
Zbigniew Kosiorowski Zapadnia
Sławomir Kuźnicki Kontury
Bogusława Latawiec Pierzchające ogrody
Artur Daniel Liskowacki Spowiadania i wypowieści
Piotr Michałowski Zaginiony w kreacji. Poemat z przypadku
Dariusz Muszer Baśnie norweskie
Uta Przyboś Tykanie
Karol Samsel Autodafe
Miłosz Waligórski Sztuka przekładu
City 4. Antologia polskich opowiadań grozy
(ur. w 1984 r.) – poetka, prozaiczka, felietonistka. Mieszka w Krakowie. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, nagrodzona m.in. Grand Prix w VI konkursie im. R.M. Rilkego (2007) oraz nagrodą główną w XIII konkursie im. Jacka Bierezina (2007). Wyróżniona w X edycji Konkursu Literackiego PTWK (2010); nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2010) i Nagrody Literackiej Nike (2011). Tłumaczona na języki: angielski, czeski, łotewski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Publikowała prozę i poezję m.in. w: „Chimerze”, „Czasie Kultury”, „Gazecie Wyborczej”, „Kresach”, „Lampie”, „Portrecie”, „Przekroju”, „Ricie Baum”, „Studium”, „Toposie”, „Twórczości” i „Tygodniku Powszechnym”. Jej teksty ukazały się w antologiach, m.in.: Poeci na nowy wiek (2010), Free Over Blood (2011), 2104. Antologia współczesnych polskich opowiadań (FORMA 2014) i Scattering the Dark (2016). Wydała tomy poetyckie: Zapaść (2009), Nawroty (2010), Trans (2016), Piosenki pikinierów (FORMA 2017) oraz powieść Sztuczki (2016).
To już trzecia antologia współczesnych polskich opowiadań, które proponuje Państwu do lektury Wydawnictwo FORMA. Poprzednie – 2008 i 2011 – przekonały, że tego rodzaju książki czyta się żywo, bardzo dobrze, są bowiem wielogłosowymi opowieściami o naszym świecie, historiami opowiedzianymi językami przeróżnymi, bogatymi w style, bo – jak powiadają mądrzy ludzie – „styl to człowiek”.
Joanna Lech
Piosenki pikinierów to wiersze, które śpiewają o śnie i zmysłach, życiu nocnym i dziennych poruszeniach, czasie utraconym i odzyskiwanym; to pieśni mijających się ludzi, melodie zakwitających dziewcząt i wkraczających w muzykę młodości chłopców.